EKBERG GOLF ACADEMY

Ekberg Golf Academy powstała w 2005 r., swoją działalność zaczęła w Rajszewie w ‘First Warsaw Golf and Country Club’. Od 2009 r. działa w Wilanowie przy ‘Golf Parks Poland’.

 

Od początku swojej działalności prowadzi szkolenia i lekcje indywidualne, grupowe, kursy na Zieloną Kartę,  programy dla juniorów, kobiet, zorganizowanych grup podczas spotkań firmowych a także organizuje wyjazdy i wakacje z golfem.

 

W ciągu ostatnich 10 lat Ekberg Golf Academy  była liderem w pozyskiwaniu i wprowadzaniu nowych graczy do świata golfa w Polsce. Polski Związek Golfa potwierdza, że EGA wydała najwięcej zielonych kart w Polsce w latach 2011, 2010, 2009, 2008, 2006.

 

Ekberg Golf Academy  jest autoryzowanym centrum indywidualnego doboru kijów PING oraz wyłącznym dystrybutorem sprzętu golfowego PING.

 

Głównym trenerem i założycielem Ekberg Golf Academy jest David Ekberg, który profesjonalnym trenerem golfa został w 2000 roku w Australii.  David został odznaczony tytułem AAA, najwyższym możliwym odznaczeniem nadawanym przez Professional Golf Association of Australia. W Polsce także zdobył tytuł ‘Najlepszy Nauczyciel Roku 2007 PGA Polska’ oraz ‘Najlepszy Nauczyciel Roku 2013 PGA Polska'

 

Zespół profesjonalnych trenerów Ekberg Golf Academy tworzą najwyżej wykwalifikowani/najbardziej doświadczeni specjaliści w Polsce

 

Ekberg Golf Academy jest autoryzowanym centrum indywidualnego doboru kijów PING oraz wyłącznym dystrybutorem sprzętu golfowego tej firmy  na Polskę. Od zeszłego sezonu Ekberg Golf Academy posiada symulator Foresight. ‘Foresight Launch Monitor’ jest technologią wykorzystywaną przez Golf Channel i Sky Sports.  W samym sercu symulatora Foresight znajduje się stereoskopowy system kamer, które wychwytują i analizują parametry uderzenia w momencie kontaktu kija z piłką. Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać odległość i kierunek uderzenia, kąt natarcia kija, oraz dokładną rotację i prędkość lotu piłki. Uzyskane dane umożliwiają naszym trenerom na precyzyjną analizę swingu, dobór kijów z porównaniem osiąganych dystansów różnych modeli i szaftów. Jako jedno z niewielu autoryzowanych przez PING miejsc w Europie wykorzystujemy technologie ‘nFlight’. Jest to autorski system PING zaprojektowany do dopasowywania kijów PING wykorzystywany w europejskiej oraz amerykańskiej, głównej siedzibie firmy PING.